Rotocure Makinası-1

TEKNİK ÖZELLİKLERİ İÇİN LİNKE TIKLAYIN

TRX-RC ROTOCURE MAKİNASI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Rotary Curing Press'in kısaltılmış adı Rotacure olarak adlandırılır.. Bu makine, teknik kauçuk ürünlerinin sürekli vulkanizasyonu için tasarlanmıştır.

Dolayısıyla, kauçuk kayış, çatı kaplaması, tekstil ekli kauçuk kayışlar, sızdırmazlık plakaları, membran ve gemi tekstili, konveyör bantları, düz kayışlar, zemin kaplamaları vb.ürünleri üreten bir firma için kritik öneme sahip bir makinadır.

Rotocure Hattı:

  • Rotocure Hattı aşağıdaki makinelerinden oluşur.
  • Sargı Bırakma Ünitesi,
  • Döndürme, Soğutma Ünitesi,
  • Ürünün kenar kesimi için ekipman ve bir Sarma ekipmanı.

Sarma Bırakma Ünitesinden yarı mamul kalenderlenmiş kauçuk malzemeniz alt silindire ve oradan da ısıtma tamburu ile baskı pres kayışı arasındaki pres boşluğuna yönlendirilir ve burada preslenir ve vulkanize edilir.

Rotocure, buharla ısıtılan, döner çelik bir tamburdan oluşur. Bu, kısmen sonsuz bir çelik bantı kapsanmaktadır. Çelik bant, iki iletken silindir ve bir germe kasnağının hareketiyle tamburun çevresinin yaklaşık 2 / 3'ünü kapsar. Tambur buharla 150 - 200 ° C sıcaklığa ısıtılır. Ek olarak, tambur yüzeyinin yaklaşık yarısı etrafında bükülmüş ve bir miktar ek ısı veren, ancak öncelikle ısı kaybını önleyen bir ısıtma plakası vardır.

Rotocure Makinasını çalıştırdığınızda, tüm çeşitli parçaların hassas bir şekilde hizalanarak çalıştığından emin olmanız gerekir. Tüm proses parametrelerini doğru toleranslarında tutmanız çok önemlidir. Çünkü, her ikisi de levhanın düzgün vulkanizasyonundan sorumlu olan ısıtılmış ruloda veya çelik bantta küçük bir değişiklik, levhanızın düzensiz bir şekilde vulkanize olmasına neden olabilir. Bu, düzensizliklere ve ardından nihai ürününüzün reddedilmesine yol açar.

Kauçuk malzemeniz, alt silindirde tambur ve bant arasına yerleştirilir. Germe makarasının yardımıyla, bant ve tambur arasında bir basınç (örneğin yaklaşık 0,3 MPa) elde edilecek şekilde bant gerilir. Bu tamburun doğrusal hızı, tümü malzemenizin kalınlığına ve vulkanizasyon hızına bağlı olarak saatte 0,04-200 m sertleştirilmiş malzeme arasında değişebilir.

Değiştirilebilir tambur, tamamen pürüzsüz veya desenli yüzeylere sahip olabilir ve normalde 700-1500 mm çapında ve 1200-2500 mm genişliğindedir.

Normal hız aralığı 5 - 50 metre / saat ve tambura karşı 3 dakikalık temas uzunluğu için, özel bileşiğiniz için 4 - 35 dakika arasında bir vulkanizasyon süresi elde edebilirsiniz.

Rotacure makinesinin temel avantajlarının yüksek saatlik çıktı, uzun ömür, düşük enerji tüketimi ve yüksek kalite ürün almaktır.