Kauçuk kalender makinesinin başlıca uygulaması, karışık ve rafine edilmiş kauçuk karışımını çekmektir.. Tek veya çift yapıştırma veya tekstil kumaşları ile üst kaplama işlemlerinde kauçuk levhalara da uygulanabilir.

Kalenderler en çok Konveyör bantları, V kayışları, , Bisiklet / Otomobil / Lastikler / Motosikletler için kauçuklama kumaşları, Tek kaplama / çift kaplama, Sırt Lastiği, Bantlar, Lastik levhalar, hortumlar, filmler Profiller ve daha fazlası için kullanılır.

Kaplama işlemi sırasında, kauçuk kalender makinesi, vulkanizasyondan sonra hava kabarcığı olmadan ürünü üretmek için malzemede bulunan havayı dışarı atar.. Kalenderin sahip olduğu rulo sayısı ne kadar fazlaysa, o kadar çok tabaka preslenir, bu da kalender makinesinin yüksek kaliteli ve eşit kalınlıkta tabakalar üretmesini sağlar.

Kalenderler sağlam bir şekilde inşa edilmiş, Yüksek doğruluk, maksimum dayanıklılık, Basit kullanım sayesinde kaliteli ürünler elde edilmektedir.

Kalender Makinesi, farklı ürünlerin üretimi için özel olarak 2 TOP - 3 TOP ve 4-TOP tasarlanmıştır ve mükemmel ürün çıktıları sağlar. Bu makinelerin imalat prosedürlerinde son teknolojilik makineler kullanılmaktadır.

TRX-2C 2 TOP KALENDER

TRX-2C 2 TOP KAUÇUK KALENDER-1

TRX-3C 3 TOP KALENDER

TRX-3C 3 TOP KAUÇUK KALENDER-1

TRX-4C 4 TOP KALENDER

TRX-4C 4 TOP KAUÇUK KALENDER-1