Bizi Takip Edin

ÜRÜNLER

Barwell Banner
-
TRX-ES5 BARWELL (ÖN ŞEKİLLENDİRME ) TRX-ES20 BARWELL (ÖN ŞEKİLLENDİRME ) TRX-ES40 BARWELL (ÖN ŞEKİLLENDİRME )
-
TRX-ES60 BARWELL (ÖN ŞEKİLLENDİRME ) TRX-GCC SOĞUTUCU KONVEYÖR TRX-BCC SOĞUTUCU KONVEYÖR

Bu makinelerin kullanıldığı bazı sektörler aşağıdaki gibidir; Ön şekillendirme (Preformer) Diğer adıyla Barwell makineleri, genelde pres vulkanizasyon prosesi için kauçuk hamurunun ön hazırlığı ( şekillendirme ve Gramajlama ) için kullanılır.

  • Kauçuk O’ring imalatı
  • Kauçuk ayakkabı tabanı imalatı
  • Kauçuk takoz, metalli takoz imalatı
  • Bazı otomotiv pres parçaları vs

Çok yüksek sayılarda birim üretim gerektiren kauçuk parçalar,

  • Kauçuk parçalarda birim gramaj (ağırlık) hassasiyeti ,
  • Kauçuk parçalarda ön form kalitesi ve minimum fire oranı,
  • Proses kolaylığı, otomasyon ve işçilik avantajı,

gibi belli başlı konularda Ön şekillendirme makineleri oldukça faydalıdır. .

Müşteri ihtiyacına göre de dizayn edilebilen Ön şekillendirme (Preformer) makineleri genelde silindir çapına göre anılır, ve içine konulabilecek hamur miktarına göre de sınıflandırılır. İhtiyaca göre özel boyutlarda imal edilebilir. İçine konulabilecek hamur miktarı da hamur yoğunluğuna göre değişiklik gösterir.

Ön-şekillendirme ( Preformer ) makinelerinin en önemli özelliği, ürün gramaj ve hassasiyetini makine kendisi otomatik olarak ayarlamaktadır. Makine üzerinde entegre edilmiş hassas özel bir terazi ile bu gramaj ayar işlemi gerçekleştirilir. Aynı zamanda proses süresince bu terazi, kesilen parçaların ağırlığını yeniden kontrol etmek için de kullanılabilir. Bütün bu proses akışı makinenin PLC ekranından kontrol edilebilir.

Bu makine maksimum güvenlik sistemi ile donatılmıştır, kullanıcının kaza yapma olasılığı minimum a indirilmiştir. Standart opsiyonu olan gaz alma sistemi sayesinde, kauçuk parça içinde kesinlikle gözenek gaz oluşumunu engeller. Makine silindirinde ve kafasında dahili ısıtma sistemi de standart bir opsiyondur, bu sistem sayesinde soğuk hamur da makine içine konulabilir.

Tekli veya çiftli bıçak opsiyonu, kolay kalıp bağlama sökme hidrolik sistemi makinenin standart opsiyonlarındandır. Üretim hızının oldukça fazla olduğu şirketlerde, ön şekil parçalarının anında soğutulması için opsiyonel olarak, vibrasyonlu su soğutma sistemi makine çıkışına konulabilir. Bu soğutma sistemi opsiyoneldir.

SANCAKTEPE MAH. KLAS SOKAK NO: 6 ( KINALI MEVKİ )
SİLİVRİ / İSTANBUL
Tel: +90 212 715 24 00 Faks: +90 212 715 24 01 info@trimex.com.tr

Copyright 2016 Trimex

online-katalog