Bizi Takip Edin

ÜRÜNLER

Banbury Banner

Banbury mikser’ler kauçuk formülasyonunda kullanılan kimyasalların, mekanik basınç etkisi ile karıştırılarak hamur (compound) haline getirilmesi için kullanılan, kauçuk sektörün en önemli makinelerin dendir. Banbury’de gerçekleştirilen prosesin kalitesi, ürünün kalitesine ve proses akışına doğrudan etki eder. Banbury’lerde ne kadar çok homojen elde ederseniz sonraki proseslerde ve final üründe o kadar homojen fiziksel ve ölçüsel kalite elde edersiniz. .

Bilindiği gibi kauçuk formüllerinde birbirlerinden oldukça farklı formlarda, farklı özelliklerde bir çok kimyasal malzeme kullanılmaktadır. Sıvı kimyasallar, toz kimyasallar, granul kimyasallar, polimerler, asidik türevli kimyasallar, yoğunlukları çok farklı kimyasal bileşenler aynı formülde katılarak, birbirleri içinde karışması, ve mümkün olduğunca homojen hale gelmesi beklenir. Bu karışım da en iyi şekilde banbury mikserle yapılmaktadır.

Banbury’lerde karışım sonucunu etkileyen en önemli parçalar rotor tipleridir. Bunun dışında banbury soğutma sistemi de oldukça önemli bir konudur. Tabi ki bu durum Makineye verebileceğiniz soğutma suyunun ısısına bağlıdır ancak yine de makine dizaynı da önemlidir.

Trimex, ürettirdiği bütün makinelerin testlerini yaptığı gibi, Banbury mikserlerin de çalışma ve proses testlerini teslim ve kurulum dan önce yapmaktadır.

TRX-SM BANBURY (MİKSER)


Banbury Ölçü

SANCAKTEPE MAH. KLAS SOKAK NO: 6 ( KINALI MEVKİ )
SİLİVRİ / İSTANBUL
Tel: +90 212 715 24 00 Faks: +90 212 715 24 01 info@trimex.com.tr

Copyright 2016 Trimex

online-katalog